03.01.2014

Lampa pierścieniowa APUTURE

Witam Was serdecznie.

Niedawno były święta, a jak to wiadomo wraz ze świętami od razu na myśl przychodzą prezenty. Mój Kochany Mikołaj przyniósł mi coś baaardzo przydatnego. Już od jakiegoś czasu zastawiałam się nad zakupem lampy pierścieniowej. Pogoda jest taka jak przystało na zimę: szybko ciemno i szaro- co nie sprzyja robieniu zdjęć. Cały tydzień roboczy pracuję, więc mogę robić zdjęcia albo wieczorami albo w weekendy. Dlatego ktoś umożliwił mi robienie zdjęć nawet gdy jest szaro i ciemno za oknem. Oto jak wygląda mój cudowny nabytek:
Lampa diodowa Aputure Amaran HALO to wysokiej jakości urządzenie pozwalające na równomierne oświetlenie podczas fotografii makro.

Lampa pierścieniowa do zdjęć macro (ringflash) oparta o technologię LED. Pozwala na uzyskanie światła błyskowego, zsynchronizowanego z aparatem lub światła stałego. Lampa posiada również funkcję świecenia połową pierścienia - prawo lub lewo dla zwiększenia głębi i dynamiki zdjęć. Wyposażona jest w 60 diod umieszczonych w dwóch rzędach.
W trybie lampy błyskowej lampa doświetla scenę w trakcie ostrzenia (AF assist).

Wbudowane diody dają oświetlenie o temperaturze barwowej ~5500 stopni Kelvina, co jest zbliżone do naturalnego światła dziennego.


Lampa może pracować w dwóch trybach - światła stałego lub błyskowego. Moc można ustawić w trzech różnych wartościach: 1/4, 1/2, 1/1.

Zasilanie jest realizowane za pomocą czterech ogniw AA 1,5V. W zestawie z lampą jest 8 adapterów gwintowych.

Lampę możemy zamontować na obiektywie, nad aparatem na module sterująco-zasilającym lub w ogóle poza aparatem.W zestawie:
Lampa diodowa AHL-N60
8 adapterów gwintowych o średnicach: 49mm, 52mm, 55mm, 58mm, 62mm, 67mm, 72mm, 77mm


Jakie są efekty robienie fotek ok. 22:00- odsyłam TU

Jestem bardzo zadowolona z tego prezentu, i szczerze mówiąc już sobie nie wyobrażam jakby to było bez tej lampy. Jeżeli zastanawiacie się nad kupnem takiej lampy, to mogę przyznać jest jest to zakup godny uwagi.

Pozdrawiam,

ShiningStar89
LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...